Jagody acai nie tylko na odchudzanie

Jagody Acai to nowość na europejskim rynku. Ich zainteresowanie bardzo wzrosło w ostatnim okresie czasu głównie za sprawą hollywoodzkich celebrytek. Jest to nie tylko owoc, który pomaga zrzucić zbędne kilogramy, ale także posiadają one bardzo dużo składników odżywczych, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowanie naszego organizmu. Jagody acai rosną na drzewie palmowym, które są obecne na terenach Ameryki Południowej.

Notariusz Warszawa Centrum
http://kancelaria-notarialna.net/
Profesjonalna i rzetelna obsługa
w zakresie wszystkich czynności notarialnych.

Owoce Acai porównuje się do naszej borówki, ponieważ są one zgrupowane w gronach. Notariusz Warszawa Centrum. Ich smak przypomina trochę jeżynę z dodatkiem nuty czekolady. Co ciekawe, miąższ z owoców acai jest głównym pożywieniem ludności, która mieszka w dorzeczu Amazonki. Od dawna mówi się o tym, że jagody acai pomagają w leczeniu biegunki, różnego rodzaju krwotoków i wrzodów. Dodatkowo uważa się, że działają one przeciwgorączkowo.

Analizy prowadzone przez wielu naukowców w laboratorium wykazały, że jagody Acai zawierają bardzo dużo witamin, przede wszystkim witamina E, C, B1 i B2. Posiadają także wiele pierwiastków m.in. fosfor, wapń, potas oraz różnego rodzaju białka. Warto także pamiętać o tym, że owoce Acai posiadają zdrowe kwasy tłuszczowe m.in. kwas omega – 6 i kwas omega – 9. Uważa się także, że jagody Acai posiadają znacznie więcej antyoksydantów niż czerwone wino. Po co właściwie są nam potrzebne antyoksydanty? Pomagają nam one w neutralizacji wolnych rodników.
Jagody Acai jednak zawdzięczają swoją popularność przede wszystkim właśnie dzięki właściwościom, które skutecznie wspomagają odchudzanie. Jak to możliwe? Otóż obecne w jagodach przeciwutleniacze pomagają skutecznie usuwać z organizmu toksyny. Owoce to posiadają także bardzo dużą ilość błonnika, który jest potrzebny do dobrego funkcjonowania naszego układu trawienia. Błonnik pokarmowy to włókna roślinne. Nie ulegają one trawieniu, ani wchłanianiu w przewodzie pokarmowym. Pomaga on jednak w pobudzaniu ruchu perystaltycznych jelit i tym samym pomaga w trawieniu. Błonnik daje także poczucie sytości, ponieważ ma on dużą objętość i łatwo wchłania wodę. Jagody acai należą także do termogeników czyli podwyższają temperaturę ciała, a tym samym wykorzystują do tego energię z tkanki tłuszczowej, przyśpiesza to proces odchudzania.

Jagody Acai pomagają w leczeniu wielu chorób oraz schorzeń. Dzięki nim można poprawić ogólna kondycję organizmu. Z pomocą tych owoców można oczyścić organizm. Głównie z powodu przeciwutleniaczy, które neutralizują wolne rodniki i usuwają toksyny z organizmu. W ten sposób odzyskujemy także energię życiową. Pomaga w tym także duża ilość lipidów, które są zawarte w Acai, ponieważ dzięki nim organizm funkcjonuje prawidłowo. Pomaga to także w spowolnieniu procesów starzenia się. Pomagają w tym antocyjanidy i fitosterole, które chronią tkankę łączną organizmu, także kolagen, który jest głównym budulcem naszej skóry. Jagody Acai wspomagają pracę układu sercowo-naczyniowego. Obecne w tych owocach nienasycone kwasy tłuszczowe obniżają poziom złego cholesterolu, a także pomagają w podwyższeniu dobrego poziomu. Ciekawe jest także to, że mogą się one okazać pomocne w profilaktyce przeciwcukrzycowe, głównie dlatego, że posiadają one niski poziom wskaźnika glikemicznego, dzięki temu są one także idealne dla diabetyków. Badania nad jagodami Acai pokazały także, że są one skuteczne w profilaktyce antynowotworowej. Potwierdza to, że spożywanie ich obniża ryzyko wystąpienia raka piersi, płuc oraz raka skóry.

Niestety ale w Polsce jagody Acai są nie do zdobycia. Powodem jest to, że te owoce bardzo szybko się psują. Sprowadzane są one do Europy po procesie suszenia zamrożonych owoców lub w formie soków. Dostępnych jest wiele różnych specyfików, które są dostępne bez większych problemów na rynku. Ważne jednak by sprawdzać jakość tych owoców, ponieważ w przypadków jagód Acai ważna jest jakość owoców, a nie ilość, którą dostarczymy do naszego organizmu.

Podobne wpisy: