Odchudzanie – 5 rad

Wiosna już właściwie na dobre zagościła w Polsce. Każdy z nas z niecierpliwością czeka już na lato. Jak jednak pokazać się w stroju kąpielowym jak na naszym brzuszku gości wciąż zimowa oponka? Diety cud nie istnieją! Są jednak sposoby by zrzucić zbędne kilogramy szybko i bez efektu jojo. Jak tego dokonać?

Praca Holandia
http://praca.sherpaforce.pl/oferty-pracy-w-holandii
Oferty pracy w Holandii.
Praca za granicą w nowym wymiarze.

1. Dobrze przygotowany plan.

Nie da się zrzuć kilogramów z dnia na dzień. Podstawą jest żeby przygotować sobie odpowiedni jadłospis. Najpierw można przygotować go na tydzień. Istotne jest by był dobrze przemyślany i odpowiednio zbilansowany. Przede wszystkim posiłki, które chcesz zjadać powinny być zdrowe. Pierwszym krokiem, który warto zrobić przy próbie zrzucenia zbędnych kilogramów jest wyeliminowanie cukrów prostych z diety. Warto zrezygnować ze słodyczy oraz mlecznej czekolady. Można je zamienić na warzywa lub surowe owoce. Jednak nie wszystkie owoce nadają się do jedzenia podczas diety, ponieważ niektóre są kaloryczne, jak np. banan.

2. Regularne posiłki

Posiłki powinno rozplanować się w ciągu dnia w taki sposób, aby w naszej diecie znalazły się 4 lub nawet 5 posiłków. Nie muszą być one duże, lepiej nawet jak nie najadamy się zupełnie do syta. Jeśli do tej pory nie miałas w swojej diecie drugiego posiłku oraz podwieczorku, to warto jest wprowadzić te posiłki do codziennego jadłospisu. Dzięki nim zapobiegamy większym spadkom cukru we krwi i tym samym nie odczuwamy wilczego głodu. Może być to owoc lub garść orzechów.

3. Koncentracja na jedzeniu

Podczas diety ważne jest by spożywanie posiłków odbywało się świadomie. Chodzi o to, że nie warto oglądać telewizji, bo wtedy nasza uwagę pochłania serial lub talk-show i jesteśmy w stanie zjeść znacznie więcej niż potrzebujemy, tylko dlatego, że nie czujemy momentu, w którym jesteśmy syci. Dlatego też podczas oglądania telewizji, bardzo często decydujemy się na otwarcie chipsów lub słodyczy. Warto także posiłki spożywać na mniejszych talerzach. Oszukujemy nasz umysł, bo porcja wydaje się być większa. Jedzenie powinno się przeżuwać bardzo powoli. Istotne jest by jeść to co nam smakuje.

4. Suplementy przyśpieszające odchudzanie

Część herbatek wspomagających odchudzanie lub tabletek, które mają pomóc nam zrzucić zbędne kilogramy są nieskuteczne i nie przynoszą żadnych dodatkowych efektów. Co więcej może się okazać, że są one szkodliwe. Warto jednak zwrócić uwagę na produkty naturalne, które mogą nam pomóc zrzucić zbędne kilogramy. Bardzo popularne stały się ostatnio jagody acai. Tak naprawdę są one popularne szczególnie wśród gwiazd Hollywood, ponieważ udowodniono naukowo, że wspomagają one proces odchudzania. Bardzo ważne jest także to, że posiadają one wiele składników odżywczych oraz kwasy omega, które są potrzebne do dobrego funkcjonowania naszego organizmu. Podczas diety czasem brakuje nam witamin, ponieważ eliminujemy ważne składniki z jadłospisu i nie dostarczamy sobie wszystkich potrzebnych mikro i makroskładników. Jagody acai mogą pomóc nam je uzupełnić. Ważne jest jednak by były one dobrej jakości. Liczy się jakość jagód, a nie ilość jaką spożyjemy. Warto także wprowadzić do swojej diety większą ilość cynamonu oraz imbiru. Składniki te naturalnie poprawiają metabolizm.

5. Pij około 2 litrów wody

Woda niegazowana jest najlepszym wyborem. Warto pamiętać o tym, że słodzone napoje oraz różnego rodzaju soki nie są dobre dla naszego organizmu i warto z nich zrezygnować na rzecz wody niegazowej oraz zielonej herbaty. Nawet napoje niskokaloryczne i w wersji light w gruncie rzeczy są niepożądane. Nie są one kaloryczne same w sobie, jednak po ich wypiciu w organizmie pojawia się insulina. Spada więc nam poziom cukru i pojawia się uczucie głodu. Picie wody jest także bardzo ważne, ponieważ tłuszcz jest rozkładany przy jej udziale.

Podobne wpisy: